Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

V expozici veverek obecných v děčínské zoologické zahradě je opět živo. Ve výběhu, jenž byl několik měsíců prázdný, se zabydluje sourozenecký pár veverčat, který neměl úplně jednoduchý start do života. Jen pár týdnů stará mláďata našli strážníci českokamenické městské policie v místním parku vypadlé z hnízda.

Obě utrpěla otřes mozku, samička krvácela z oka, sameček z nosu. „Nechali jsme veverčata vyšetřit veterinární lékařkou, byla dehydratovaná a nevážila víc než 50 gramů. Ve volné přírodě by nepřežila, ale my jsme jim dali šanci a zahájili umělý odchov.

Následovalo krmení speciální náhražkou mléka každé 3 hodiny

Krmení probíhalo ve dne i v noci, a pravidelné masáže bříšek a genitálií, kvůli správnému vyměšování,“ popsala péči o mláďata chovatelka Klára Křížková. V její péči zůstala veverčata několik týdnů.

Nyní už využívají expozice, která je plná veverčích vychytávek. „Jsou to třeba speciální krmítka s otvírací stříškou z plexiskla, ze které si vyndávají nejrůznější dobroty, ale i houpačky, lana na šplhání, několik hnízdních budek – veverky se rády stěhují, ať už kvůli predátorům nebo zakládání spižíren,“ doplnila chovatelka.

Veverky obecné najdou návštěvníci děčínské zoo v komplexu Expozice Českosaského Švýcarska, nedaleko jezevce lesního.


Скачать шаблон Joomla с JooMix.org