Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

Táborská zoo se v sobotu 19. října připojí k tisícovkám pořadatelů, kteří si v tento den ve více než 40 zemích světa připomenou Mezinárodní den stromů.

Děti mohou mít vstup do zoo zdarma!

Stále totiž platí výzva, že každý dětský návštěvník, který v tomto období roku přinese zvířatům v zoo tašku plnou kaštanů nebo žaludů, nemusí platit vstupné. Důležité je, aby plody v tašce obvyklé velikosti nebyly mokré nebo vlhké a aby oba druhy nebyly smíchané dohromady.

Mezinárodní den stromů je svátkem, který si připomínají lidé po celém světě a jehož tradice sahá až do poloviny 19. století. „Datum oslav je v každé zemi jiné. Liší se podle klimatických podmínek v dané zemi tak, aby oslava připadla na nejpříhodnější období roku. Cílem Dne stromů je, aby si lidé uvědomili estetickou, psychologickou i hospodářskou hodnotu stromů i lesů a vzdali jim hold,“ říká mluvčí ZOO Tábor Filip Sušanka.

V sobotu nebudou chybět ani velmi oblíbená komentovaná krmení vybraných druhů zvířat:

- medvědů hnědých (od 13 hodin)

- makaků jávských (od 14 hodin)

- surikat vlnkovaných (od 15 hodin)

ZOO Tábor je v tomto ročním období otevřena od 9:00 do 17:00 hodin.

ZOO Tábor stromy podporuje i aktivně. V uplynulých 12 měsících vysadili pracovníci táborské zoo přímo v desetihektarovém areálu zahrady téměř sto jehličnatých stromů (převážně borovic), ovocné stromy původních historických odrůd a více než 150 buků, jilmů, habrů, jasanů a lip. V nejbližší době se chystají zasadit ještě několik desítek ibišků. „Chceme mít zoologickou zahradu jako místo, kde bude velké množství stromů, které poskytnou dostatek stínu k odpočinku nejen návštěvníků, ale také zvířatům samotným,“ říká ředitel ZOO Tábor Evžen Korec.

Rozlohou největší zoologická zahrada jižních Čech ZOO Tábor patří k nejmladším zahradám v Česku. Vznikla v květnu 2015 poté, co ji od insolvenčního správce koupil pražský developer a biolog Evžen Korec. Tím ji zachránil před likvidací a rozprodáním zvířat. Pro veřejnost byla ZOO Tábor otevřena o měsíc později. Jen vloni ji navštívilo 83 tisíc lidí. Otevřena je každý den od 9:00 do 17:00 hodin. Hlavním posláním zoo je chov a ochrana ohrožených druhů zvířat.


Скачать шаблон Joomla с JooMix.org