Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení
 

Mláďata v brněnské zoo na sebe letos nenechala dlouho čekat. V Dětské zoo se narodily dvě kozy kamerunské a v Exotáriu se vydařil odchov hladinovky čtyřoké.


Tyto unikátní ryby žijí ve sladkých či brakických vodách v ústích řek a v mělčinách na atlantickém pobřeží v oblasti od jižního Mexika po Brazílii.

V brněnské zoo se hladinovky rozmnožily hned několikrát. Úspěšné ale byly jen porody, kdy se narodila maximálně dvě mláďata. Pokud jich na svět přišlo více, v jednom případě až devět, byl odchov neúspěšný. Letos ze tří malých rybek (hladinovky jsou živorodé) přežila jediná. Což není mnoho! I tak je to pro Zoo Brno velký úspěch. Už proto, že hladinovky čtyřoké chová a odchovává v České republice jako jediná zoo.

Ve středu 8. ledna to nebylo na Mniší hoře jediné radostné vítání. Stádo koz kamerunských v Dětské zoo se rozrostlo o další dva členy. Chovatelé malou samičku pojmenovali Kamilka, samce pak Jeníček. Celkem jsme letos přivítali už pět mláďat tohoto druhu. Kamerunská koza je plemeno kozy domácí původem ze západního pobřeží Afriky. Je to nenáročné masné plemeno, které je schopno přežít v oblastech s velmi chudou vegetací.

Aktuálně brněnská zoo chová celkem jedenáct koz kamerunských.


Скачать шаблон Joomla с JooMix.org