Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

Jejich barva sice odkazuje na zimu a sníh, přesto jsou spíše posly jara. Dvě mláďata klokana rudokrkého, která se narodila jako první letošní přírůstky v táborské zoologické zahradě, jsou stejně jako jejich rodiče celá bílá. Návštěvníci je nyní budou moci obdivovat déle, od víkendu bude ZOO Tábor opět otevřená každý den. V dubnu se také prodlužuje otevírací doba, brány areálu se zavřou o něco později.

„Klokaní mláďata jsou nyní stále ve vaku u svých matek, nicméně z tohoto bezpečí pečlivě sledují své okolí. Jsme rádi, že se nám daří klokany pravidelně odchovávat už tři roky po sobě. Dokazuje to, že jsme jim vytvořili velmi dobré podmínky pro život a že se jim u nás líbí,“ říká mluvčí ZOO Tábor Filip Sušanka a dodává, že přestože se mláďata narodila už na začátku roku, návštěvníci je mohou pořádně pozorovat až nyní.

„Vývoj klokanů je velmi specifický. Novorozené mládě je po příchodu na svět velmi malé, měří zhruba kolem tří centimetrů, a není vůbec vyvinuté. Rodí se zcela holé, slepé a bez zadních končetin. Drápky se zachytí matčiny srsti a pomocí hmatu se dostane až do jejího vaku. Zde se přisaje k bradavce, začne sát mléko a růst. Vystrkovat hlavu začne v některých případech i po sedmi měsících,“ vysvětluje mluvčí zoo Sušanka a doplňuje, že i po opuštění matčina vaku se mládě zhruba další půl rok vrací na kojení.

Návštěvníky už o víkendu čeká významná změna. Zoologická zahrada zahajuje jarní sezonu, což znamená, že bude mít opět otevřeno každý den. „Kromě toho od pondělí prvního dubna prodlužujeme otevírací dobu, brány za posledním návštěvníkem zavřeme až o dvě hodiny později, tedy v 18:00,“ upřesňuje mluvčí zoo Sušanka.

Rozlohou největší zoologická zahrada jižních Čech ZOO Tábor je zároveň nejmladší zoologická zahrada v Česku. Vznikla v květnu 2015 poté, co ji od insolvenčního správce koupil pražský developer a biolog Evžen Korec. Tím ji zachránil před likvidací a rozprodáním zvířat. Pro veřejnost byla ZOO Tábor otevřena o měsíc později. Jen v minulém roce ji navštívilo 83 tisíc lidí. Otevřena je do konce března pouze o víkendech a o některých svátcích od 9:00 do 16:00, od dubna se otevírací doba prodlužuje až do 18:00. Hlavním posláním zahrady je chov a ochrana ohrožených druhů zvířat. Aktuálně v ZOO Tábor žije přes 310 zvířat takřka 80 živočišných druhů. Generálním partnerem je lídr developerské výstavby v ČR EKOSPOL.

Plánované akce v ZOO Tábor v roce 2019

6. - 7. 4. - Za básničku do ZOO zdarma
Akce pro děti.

19. - 22. 4. 2019 - Velikonoce v ZOO
Oslavte Velikonoce v ZOO Tábor s naším speciálním programem.

1. 5. 2019 - První Máj
Sleva pro zamilované páry

4. 5. 2019 - Mezinárodní den ptačího zpěvu
Oslavte mezinárodní den ptačího zpěvu.

11. - 12. 5. 2019 - Mezinárodní den rodiny
Ideálně strávený čas s rodinou je v ZOO Tábor

18. 5. 2019 - Noční prohlídka
Poznejte život v ZOO Tábor za tmy.

25. 5. 2019 - Den želv
I želvy mají svůj svátek. Oslavte ho s nimi v zoo.

1. 6. 2019 - Den dětí
Pestrý program pro děti po celý den.

8. 6. 2019 - Noční prohlídka
Zažijte ZOO Tábor za tmy.

8. 6. 2019 - Světový den životního prostředí
Zajímavý program pro celou rodinu.

22. 6. 2019 - Svatojánská noční prohlídka
Zažijte ZOO Tábor za tmy.

28. - 30. 6. 2019 - Za vysvědčení do ZOO
Vyznamenání na vysvědčení? Navštivte ZOO zdarma.


Скачать шаблон Joomla с JooMix.org