Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

V nejstarší zoo v Česku přibývá do chovů mnoho mláďat, která můžete navštívit v letních expozicích. Mláďata zebry Chapmanovy, takina čínského, papouška nestora kea, buvolce běločelého, orlosupa bradatého i pět mláďat silně ohroženého kozorožce dagestánského a dvě dlouhonohé samice antilopy koňské na váš čekají v ZOO Liberec.

Nejstarší zoo v Česku byla založena v roce 1919 a dodnes se snaží naplňovat komplexní poslání zoologických zahrad – mezinárodní podpora ochrany přírody, posilování a udržování genofondu ohrožených zvířat v zemích jejich původního výskytu. Zvířatům se v Zoo Liberec velmi daří, a proto se můžeme těšit z mnoha mláďat, která si představíme.

Majestátní lvi

Chov šelem se rozrost o dva samce lvů berberských, kteří jsou ve věku dospívání a vy si tak můžete prohlédnout růst majestátních hřív a mizení malých skvrn na srsti, které jsou typické pro lvíčata.

Vzácní plazi

Do pavilonu tropů přibyl pár krajty mřížkované, která patří mezi rekordmany v délce. Dorůstá do 3 – 4 metrů v průměru, ale existují i jedinci s neuvěřitelnou délku 9 m! Krajty v Liberci jsou výjimečné i tím, že pochází z ostrova Bali.

Stop vybíjení slonů v Africe

Výstava Giganti v Zoo Liberec je jednou z největších svého druhu v Evropě. Prohlédnete si 18 gigantických modelů zvířat z doby ledové na celkové ploše 600 m2 přímo u hlavního vstupu do zahrady. Výtvarníci spolu s přírodovědci vytvořili reálné podoby prehistorických zvířat. Návštěvníci mají jedinečnou možnost srovnat prehistorická zvířata s těmi současnými.

Puštík bělavý láká na Soví stezku

Puštík bradatý

Nyní můžete pohromadě spatřit čtyři největší sovy evropského kontinentu na jednom místě. Puštík bělavý přibyl nově k puštíku bradatému, výru velkému západosibiřskému a sovici sněžní. Specialitou puštíka je velmi tichý let, což zužitkovává při lovu.


Скачать шаблон Joomla с JooMix.org